Сублимација Фото рамка

Сублимација Фото рамка

печатење на платно, дигитално печатење на платно

Платна сублимација МДФ Фото рамка

Заобиколувајте уметнички дела или дизајни на рамката
Совршени колекции за свадби, родендени, годишнини и други специјални пригоди!

C reate свој уметност со Личен Занаети

Ние нудиме услуга за нарачани страни за дизајнирање и намалување на рамката МДФ прилагодена на вашите специфични потреби. Прилагодени се големината и формата за празни рамки на МДФ, покрај тоа, можеме да направиме и УВ или сублимација на топлина, да ги пренесуваме вашите слики директно! ROYI ART ве поддржува да создадете своја уметност со персонализирани занаети!

Писма рамка: За прилагодените букви можат да бидат Loveубов, семејство, сонце, пријател, честитки и така натаму! Можете да одлучите за големината на предната страна, стилот и големината на рамката. Изразувајте ги своите најдобри желби со прилагодено дизајнирање!

Рамка со обрасци на главата: Можете да одлучите кој образец ја прави рамката, тие можат да бидат сонцето, месечината, цветот, животното или што и да е во вашиот ум! Дизајнирајте ја компатибилната шема на сликата по ваш сопствен дух! 

Модел во рамка: Ако ви се допаѓа едноставниот стил без софистициран дизајн на главата на рамката, зошто да не ги направите прилагодените обрасци директно во рамката, само покажете ни како сакате да изгледа рамката и ние ќе ви помогнеме да ја свртите во реалност!

Цртан филм: Секогаш е најдобриот начин да им помогнете на децата да го спасат своето незаборавно детство! Може да биде прекрасен начин да снимате како вашите деца растат чекор по чекор и тоа е популарно кај учениците од основно! Прекрасна рамка за цртани филмови снимате приказни по прекрасен начин! Можете да одлучите кој цртан лик да го придружува детето да порасне чекор по чекор!

Започнете го вашиот проект со нас

Ние дизајнираме и произведуваме празна фото-рамка за МДФ со употреба на високо квалитетна технологија отпорна на влага МДФ и ЦЦЦ ласерско сечење технологија. Соодветната температура на пресата за топлина е 180 ~ 200 ℃ за 60-80 секунди со среден притисок. Предноста на нашите рамки на МДФ е отпорна на вода и овозможува да се задржи доживотно време.

Како да започнеме со нас? Првиот чекор е да не контактирате и да ни кажете што има во вашиот ум, а потоа ние ќе го направиме во вистинска уметност!

Отпечатете ги вашите сопствени слики како персонализирани подароци со контактирање со нас!