За нас

За нас

1002

Галеријата ROYI ART е едношалтерска куќа за loversубителите на уметност преку Интернет, кои бараат идеално сликарство по пристапни цени.

Нашата главна Ализе е шеф на галеријата РОИ АРТ во странство, и таа е уметничка overубовница. Во изминатите 10 години, Ализе тесно соработуваше со дизајнер на ентериер, архитект, галерист, уметнички колекционер и др.… Колку повеќе работиме со нив, толку повеќе чувствуваме дека можеме да направиме подобро за нив. Покрај тоа, повеќето од нашите уметници се талентирани во одредени теми или техники, ние создаваме и рекреираме, го сликаме секое уметничко дело внимателно и бавно. Ние го прошируваме нашиот бизнис со углед.

100% ПРИГОДИНА

Секоја слика во Рој Арт е рачно насликана на професионално платно.
Со Рој Арт купувате директно од студиото, креаторите, дизајнерите и уметниците.
Имаме собраа илјадници најдобрите светски масла на платно, кои се движат од европските ремек-дела до модерна современа апстрактни дела.

Вистинско масло, вистински четки, вистински уметници, реална уметност.

Некои корисници праша колку се слични помеѓу оригинално парче покажува онлајн и пресоздава парче.
Јас би сакал да кажам дека не можеме да ветиме дека ќе добиете ИДЕНТИЧКО, како што гледате од нашата веб-страница, бидејќи само уметничките отпечатоци можат да направат ИСТО ЕДНОСНО, како оригиналот.
Сите наши слики се рачно насликани, така што секој мозочен удар може да биде различен. Ветуваме дека ќе го добиете во ист квалитет и убавина.

МАСЛОВНО ПОБЕЛА / АКРИЛИЧКИ СОСТАВ / КАНВАС

Се гордееме со тоа што не обезбедивме ништо друго освен највисок квалитет на уметност.
Секоја слика создадени од нашите уметници е рачно насликани со користење на најдобрите материјали достапни. Ова обезбедува долговечност и зачувувачки квалитет на вашата слика.

Нашите уметници избираат да користат Blockx Artist Oil Colors. Пет генерации на хемичари во семејството Блеккс работат од 1865 година за да ги усовршат Боите на нафта Блекскс.

Акрилна боја е брзо сушење боја која содржи пигмент суспензија во acrylice полимер емулзија. Растворлив во вода, но станете отпорен на вода кога е сув. Во зависност од тоа колку бојата се разредува со вода, или е изменета со акрилни гелови, медиуми или пасти, готовиот акрилен сликарство може да личи на акварел или маслено сликарство, или да има свои уникатни карактеристики што не се остварливи со други медиуми.

ПАКУВАЕ / РОЛА ВО ТУБЕ / РАМКО

На квалитетот на вашата пратка е наш приоритет и материјали кои се користат за пакет нашите производи се одразуваат нашата посветеност.

Останете уверени, ако вашата нарачка содржи комбинација на производи, тие ќе испраќаат одделно во соодветното пакување и нема да ви наплатат дополнителен превоз.

Сликањето без рамка ќе биде обложено со најразлични лакови за зачувување, покриени со заштитен лим и филм, а потоа внимателно валани во трајна цевка.

Рамното сликарство е спакувано во картон со подлога за меурчиња и четири агли ќе бидат добро заштитени во случај на ризик од транспорт.

Посветен тим за задоволување на вашите потреби

Бесплатни уметнички консултации и формални понуди

Брзо исполнување на вртењето, испорачано на глобално ниво.

100% гаранција за задоволство.

Ние испорачуваме постојано висок стандард на услуги на клиентите.
Ние веруваме дека секое барање од клиентот е можност да се заснова врз важен однос.

Добредојдовте нови идеи и повратни информации, и зајакнете ги нашите услуги да ја надминат побарувачката на нашите клиенти.